Diskuze

Diskusní téma: Děti, partneři, výživné

Výživné

Datum: 08.02.2011 | Vložil: Andrea

Holky, to je fakt hrůza. Já jsem tady i četla, že vlastně drahý dárek,který se dětem koupí, tak dosvědčuje, že na to máme . Já si to myslela, že to tak nějak je,z doslechu a z toho co tady píšete. Tohle je na hlavu postavené , nedomyšlené a hlavně nespravedlivé. Z toho vyplývá, že bývalý manžel by se neměl už nikdy ženit, nic si nepořizovat a raději ani nepracovat. Udělat ze sebe největší socku a tím to končí. Už chápu mojí kamarádku, která kvůli našim zákonům utekla do Anglie a už tam zůstala. Tady se nedá normálně poctivě podnikat ani žít.
Dost depresivní. Povím vám jednu mojí čerstvou zkušenost od jinud. Po manželovi smrti jsem spíše nechtíc zdědila jeho firmu, kterou musím dát do úpadku. Mezi tím, než se ukončilo dědické řízení ( 4 roky), tak mi dal stát firmu do likvidace. Z toho důvodu, že firma více než dva roky neměla jednatele a ten nemohl být zvolen, protože nebyla svolaná valná hromada. Jenže jediný jednatel byl můj zesnulý manžel a dědické řízení trvalo ty 4 roky. Kdybych tu firmu zrušit nechtěla a chtěla podnikat dál, tak díky našim zákonům, mám prostě smůlu. Kdyby člověk viděl do budoucnosti, tak snad emigruju.

Andreo

Datum: 08.02.2011 | Vložil: Veselka

Co se týká Tvého partnera, tak auto, pokud jej potřebuje pro podnikání, je dobré 1) mít evidované na IČO, ale to samo o sobě nestačí. Při případném jednání o zvýšení výživného, buďte důslední v tom, abyste zdůraznili a bez pochyb vysvětlili, že jej skutečně a prioritně potřebuje pro podnikání. Pokud a to nejspíš ano, jej užíváte i pro soukromé účely, je dobré vést si knihu jízd..jo je to blbárna a při jednání, raději uvést průměr km na soukromé jízdy - pozor neměl by být výrazně vyšší než 10% všech jízd a k příjmům si připočítat adekvátní náhradu na km.
K tomu podnikání, bylo by dobré, aby si ještě za včasu zajistil nějaké podklady, které mu pomohou obhájit proč dělá to co dělá. To znamená například nabídky úřadů práce, faktická zaměstnání..prostě jak idiot obejít několik firem a dostat štempl, že mě neberou. Prostě dokázat, že udělal, co mohl.
Pokud má nějaké zdravotní problémy, které ho omezují, tak v každém případě, i když to víceméně neřeší, vyhledat lékaře, docházet pravidelně na kontroly a léčbu..viz bolesti v zádech apod. a později při případném soudu si od něj vyžádat potvrzení.
Ono se totiž bere jako samozřejmost, že když se věci nějak mají, tak je to jasné. Nikoliv, všechno musíte doložit a zdůvodnit.

Uf, tak jsem to snad všechno napsala jasně a srozumitelně:).

Re: Andreo

Datum: 08.02.2011 | Vložil: Andrea

Holky, díky moc za rady. Zatím pořád nevíme, jestli o ty aliky už žádali a jak to bude probíhat, co budou chtít.
Jasné je, že mu je zvednou. Přítel si myslí, že si to jeho bývalá nedovolí a že na ní vlítne a nějak jí uzemní. Já vím, že je to blblost a když jsem mu to všechno líčila, jak to dnes je, tak mi ani nevěří nechce to ani slyšet. Myslím, že jako jsem měla pravdu s jeho dcerou,tak tady jsem pravdě a skutečnosti mnohem blíž. Veselko, auto přítel používá soukromě i služebně ( vozí v něm nákupy) , je to ale černá velká limuzína, tak to by asi jako služební auto moc neprošlo :-) A bydlíme ve městě, kde o práci jeho zaměření rozhodně nouze není. Podnikat začal spíše, že myslí na budoucnost a chce se zabezpečit na stará kolena, protože to povolání by do důchodu dělat nemohl. Není to tedy proto, že by to byla jedinná možnost výdělku. Přítel je v tomhle dost naivní a myslím, že na to dojede-m. Ach jo, ti chlapi. Oni si myslí, že mají ve všem pravdu, jenže pak už je pozdě.

Andreo

Datum: 08.02.2011 | Vložil: Veselka

V tom případě je mi vás upřímně líto, protože ten kdo na to doplatí, budete vy oba.
Doporučila bych tedy určit si částku, na kterou je partner ochoten při zvýšení přistoupit a tu rovnou při jednání navrhnout. Mělo by vás to dostat do lepší pozice, protože s tím, co jsi napsala, to příliš dobře nevidím.
Nevím kolik výživné platíte, ale je-li to už částka vyšší a nebožka se nijak zásadně nepodílí, asi bych navrhla, že část toho navýšení budu ukládat na vinkulovaný účet dítěte.

Re: Andreo

Datum: 08.02.2011 | Vložil: Andrea

Veselko, to co má určené soudem, je v dnešní době opravdu směšné - 1tis. Ona si snad o zvýšení nikdy nežádala. Mimo to jí přítel posílá 500,- navíc a potom jí platí stavební spoření. Já být na jeho místě, tak se s ní snažím domluvit a jak píšeš potom to taky navrhnout. Musím si s ním o tom přeci jen promluvit, až bude nějaká vhodná příležitost. On vždycky vyletí jak čertík z krabičky , ať se nestarám a nechám to na něm. Jenomže ona to moje strarost sakra je a potom bude ! Jo , a to ještě klidně může žádat myslím 3 roky zpětně, tak to by byla pěkná suma.

3 roky zpětně

Datum: 08.02.2011 | Vložil: Jana

To, že lze výživné navyšovat až 3 roky zpětně, tak to považuji za naprostou sprosťárnu. Přece soud k určitému datu rozhodne o výživném podle potřeb dítěte v té době, a pokud se změní nějak výrazně poměry, tak si matka může zase k tomuto datu požádat o zvýšení, ale proč až 3 roky zpětně? Tohle je podle mě jen další prostředek k tomu, jak ničit a drtit otce dítěte, takový dobrý nástroj pomsty. Nejsem si jistá, ale myslím si, že dříve to fungovalo tak, že matka měla právo žádat o zvýšení výživného celkem 3x během života dítěte. Ono to mělo i svou logiku - poprvé s nástupem do školy, pak s přechodem na střední a potřetí případně s nástupem na vysokou školu. Každá matka si tak musela pořádně rozmyslet, kdy bude zvýšení výživného skutečně oprávněně požadovat a rozložit si to do určitých etap. Však co si budeme povídat, pokud nenastanou nějaké závažné okolnosti v podobě nějakého úrazu či vážného onemocnění, potřeby dítěte se každým rokem zase tak markantně nemění. Skoro všechny jsme tady zároveň samy matkami, takže dobře víme, co nás dítě měsíčně stojí, a taky je nám jasné, že když na to nebudeme mít finance, uskromníme se nebo zkrouhneme záliby dítěte. Ale taková vypočítavá ex to má daleko jednodušší, protože ta si jednoduše požádá o zvýšení alimentů.

Re: 3 roky zpětně

Datum: 08.02.2011 | Vložil: Andrea

to zpětné proplácení za tři roky mi připadá úplně zcestné.
To jako bych já žádala , aby mi sociálka proplatila zpětně přídavky na děti , protože teď jsem zjistila, že na to mám nárok .

Re: 3 roky zpětně

Datum: 05.05.2015 | Vložil: Romana

Když se nestará,tak at platí,ty maminky si děti samy neudělali,otec se nestará a matka si to vyžere,tak kde jako jsme,jen tak na ně.

Andreo a Jano

Datum: 08.02.2011 | Vložil: Veselka

1.000 je vážně malá částka, zvlášť když se budou posuzovat vaše poměry, jak už jsme si vysvětlili výše.
K dobru hovoří to, že platí těch 500,- navíc dobrovolně a platí stavebko.
Dle mého názoru může být výsledné výživné i kolem 4.000,-.
Samozřejmě neznám všechny detaily, takže to tak odhaduji podle toho, co čtu a odvozuji.
Pokud by nebožka žádala zvýšení na částku do 3tis., asi bych se radši nehádala a dala jí to. Samozřejmě čím méně žádat bude, tím lépe, ale spíš bych řekla, že to může být víc. Zvlášť protože bude mít oporu v tom, že dlouho nežádala.

Já vyplácení výživného až 3 roky zpětně také považuji za naprostý nesmysl.
Jednak protože pokud se trvale zvýší nároky dítěte má možnost si matka ihned požádat o zvýšení.
A pak také protože v této době se snadněji schovají imaginární (nadhodnocené) výdaje.
A také proto, že pokud tedy matka tři roky výživné zvýšit nepotřebovala a najednou potřebuje, z čeho to dítě žilo?
No a v neposlední řadě, se zpětné výživné často prostě hodí v částce nově stanovené a basta, i když před tím byly poměry zcela odlišné, nejen na straně výdajů, ale i příjmů.
Navíc mi to připadá zcela nemorální i v té věci, že totéž neplatí v případě přeplatku na výživném v případě snížení výživného nebo zrušení vyživovací povinnosti a dokud neproběhne soud, platit se musí v původní výši a zpět to nikdo nedostane.

Re: Andreo a Jano

Datum: 08.02.2011 | Vložil: Andrea

Je to přesně tak Veselko, jak všechno píšeš. A já to vidím taky tak na ty 4tis. , to znamená zpětně jestli dobře počítám za tři roky 108tis. ? Je to možné ?

Záznamy: 41 - 50 ze 883
<< 3 | 4 | 5 | 6 | 7 >>

Přidat nový příspěvek