Diskuze

Diskusní téma: Děti, partneři, výživné

Re: Re: Re: Zdravím

Datum: 07.02.2011 | Vložil: Izmaila

Andreo,
osobně si takovou reakci nedokáži představit a u nás by tohle vůbec nehrozilo. Nebožka by mohla požadovat alimenty vyšší než je partnerova výplata a kluk by na počkání mohl vykládat o nás hororové romány a přítel by ho stále kontaktoval,nic by s ním neřešil,já vím zcela jistě,že by se před ním ani nezmínil o tom,co se dozvěděl,že kluk špatného vykládal.
Ale Ty buď ráda,že Tě minul týden pohromy zvané Lolitka. Jenom mě trošku mrzí,že nebudou žádné historky na téma-tanga,podprdy,vypuštěná přehrada apod. Já se mimořádně těšila! A taky Ti nehorázně závidím.

Re: Re: Re: Re: Zdravím

Datum: 07.02.2011 | Vložil: Andrea

Já se před váma skoro stydím si stěžovat, protože holka u nás byla 2x do roka. Za to tedy vydatně, o jarních prázdninách 3 týdny a o letních naposledy celý měsíc. Uragán Lolitka tedy nepřijela, ale nedělám si iluze, že to tak bude napořád. Takže určitě ještě budu mít o čem psát. Myslím, že druhá řada bude na téma to zvýšení alimentů. Přítel si myslí, že to nepodají, ale já vím, že už to nejspíše je v běhu. Já tak naivní tedy nejsem . Sice se jí nedivím, když má od soudu přiklepnutou tisícovku, že jí platí stavebko a pětistovku navíc, asi nebude moc hrát roli. Myslím, že bylo několik důvodů, proč to zatím neudělali. Za prvé byla skoro dva měsíce z roku u nás a dostávala drahý dárky, za druhý do nedávna jim přítel tvrdil, že budeme stavět a tudíž byla šance, že holka se k nám přestěhuje a jí se zbaví. Ani jedno z toho nevyšlo a navíc přítel začal podnikat ( jenže přítel se kvůli tomu zadlužil) , takže jim nejspíše došla trpělivost. No, uvidíme s čím vyrukujou.

Re: Re: Re: Re: Re: Zdravím

Datum: 07.02.2011 | Vložil: Izmaila

No,říkáš,že u vás byla jenom 2x do roka,ale ono to vyjde úplně stejně jako Bubu u nás. Je tady každý měsíc 3 dny + týden dovolená + vánoce a jsme taky na dvou měsících. Pouze velký rozdíl ve výživném-my platíme 6 tisíc měsíčně+kapesné každý měsíc+dárky+jízdné+požitky. A není to jak u Veselky,že když kluk přijede tak jí a pije co máme. To si tatík ohlídá,aby měl Bubu na pití Kofolu nebo Coca-Colu a minimálně jeden z těch tří dnů se jde na oběd do restaurace.
Tvůj přítel uvidí kolik mu napálkují alimenty a potom to může udělat stejně jako my - zrušili jsme stavební spoření,protože na to už nezbyly peníze. Můj přítel přestal úplně přispívat na tábory,hory apod.
Vzhledem k tomu,že oba rodiče by se měli podílet stejně,protože mají přibližně stejný plat,možná je na tom nebožka maličko lépe,tak klukovi vychází apanáž 12 tisíc měsíčně. Myslím,že to není málo. Někde za tyto peníze žije čtyřčlenná rodina!

Re: Zdravím

Datum: 08.02.2011 | Vložil: Veselka

To je pravda, teď už ne, ale to se právě změnilo s tím posledním soudem.
U nás to fungovalo téměř identicky, coca cola, jogurtíčky, zmrzlinky, marsky apod., akorát ten oběd v restauraci patří k dávnější době, dovolená, dárky atd.. Jenže, aby to všechno mohlo být, tak se prostě někde muselo škrtat, což bylo u nás na úplně běžných věcech, protože když rozpočet zkrátka není nafukovací.
Jenže probíhal soud, který rozhodl jak rozhodl a shodou okolností manželovi ještě o něco klesl příjem.
Prvopočátek byl, že to děti trochu zásadněji ucítili až na dovolené, nebylo na ni pro nás ani pro ně. No a čím víc se to zhoršilo, tím víc se muselo ubrat a tady už byly na řadě děti, protože my už si ubraly víc než dost.
Je to stále o tom kolik si každá rodina může dovolit a pak se snadno stane, že díky vysokému výživnému, prostě otec už nic víc dávat nemůže...a hle krkavčí táta je na světě.
Jinak to řeknu asi takhle. Naše nebožka je na tom také o něco lépe, ale zase má dvě děti. Jenže ve výsledku to znamenalo, že ona měla čtyřnásobek toho, co zůstalo nám. Nám to muselo stačit na vše, přestože ta částka dle jejích slov, není ani na jídlo.
Teď "po" je to už pětinásobek a my se můžeme jít skutečně pást. Takže dej, když nemáš co...

Trest

Datum: 07.02.2011 | Vložil: Veselka

Izmailo, no přeci ten, že k nám děti nejdou:).

Re: Trest

Datum: 07.02.2011 | Vložil: Izmaila

Tomu se říká trest? Vždyť to je sladká odměna!
A co jste provedli?

Re: Re: Trest

Datum: 07.02.2011 | Vložil: Veselka

No my ne:).
Jen jsme o tom tak nějak o víkendu laškovali, že je to nejspíš trest.

Andreo, nezávidím. Vím velice dobře jaké to je, když musíš investovat do práce, abys vůbec mohl(a) vydělávat a nikdo, vůbec nikdo to nebere na zřetel.

Re: Re: Trest

Datum: 07.02.2011 | Vložil: Veselka

Jo a co jsme provedli? No je to jednoduché, tatík nemá peníze na zvýšené výživné...co na tom, že se manžel snaží to zajistit, což se mu tedy z části už povedlo. Ale doposud platil původní výši.
Taky se už z dětí nepo... Jak vy k my, tak my k vy. Už se nenamáhá dětem volat, jestli přijedou, když se tu neukázaly.
Zkrouhly jsme "zábavu", čili počítač a televizi.
Místo dvou samostatných vlastních pokojů, mají jeden a už ne tak, že se tam můžou třeba stavět na hlavu.
Nevaří se kvůli nim, nic extra..tedy rozuměj, když zrovna šetříme a jíme polívku, tak se nedělá kvůli dětem na víkend jiné jídlo.
Taky na vánoce buď nebyly žádné peníze a nebo bylo málo. Já se nepídila.
No zkrátka vyber si:).

Re: Re: Re: Trest

Datum: 07.02.2011 | Vložil: Andrea

Veselko, jak čtu, tak pokud se tatínek uskromní v poskytování hmotných i nemhotných statcích, tak nastane obrat o 180stupňů. Najednou je láska k rodičům tatam.
Zajímavé. Opravdu, když si vzpomenu na ty komedie jeho dcery, tak se mi teď dělá opravdu, ale opravdu hodně špatně. To jí nejspíše naučila taky její matka, aby tatínka pořádně oblézala, myslím, že jí musela dávat hodně velké školení. Vlastně mi to přítel sám potvrdil, že její matka taková je. Že chlapy umí pořádně využívat. Chudák přítel netušil, že to uplatní i na něm.

Re: Re: Re: Trest

Datum: 07.02.2011 | Vložil: Izmaila

Veselko,jaký duševní pochod musí prodělat chlap než přestane volat svým dětem proč nepřijedou,přestane se prosit o návštěvy. Co ho k tomu přivede? Mě to zajímá,protože můj přítel kdyby se svého synáčka neustále nedoprošoval,tak už by o něm minimálně 3 roky nic nevěděl. Kluk sám nikdy nezavolá,nikdy neřekne,že by rád přijel. Pokaždé když odjíždí,tak mu táta řekne - naplánuj si další termín kdy přijedeš. Potom mu třeba 3 týdny každý druhý až třetí den telefonuje než si tu návštěvu v podstatě vyprosí. Sám se ozve o návštěvu pouze když potřebuje jeho matka,to potom prozvání,telefonovat nemůže,protože to stojí peníze,tak neustále prozvání tátův mobil a vždycky jak na potvoru jsme v zahraničí,tak zvoní i na můj,ale říkám,to je tak jedenkrát do roka a na popud matky,která honem potřebuje volno. Sám od sebe by se o svého otce vůbec nezajímal.

Záznamy: 11 - 20 ze 883
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek